XIII. FEZEN HUNGARIAN BOWL BUDAPEST WOLVES-MISKOLC STEELERS

A magyar amerikai futball kiemelt osztályának fináléjában, a XIII. FEZEN Hungarian Bowl-ban közel négyezer ember előtt a döntőbe három esztendő után visszatérő Budapest Wolves lett a bajnok, miután egy izgalmas és fordulatos mérkőzésen 34-30-ra legyőzte a Miskolc Steelers csapatát.

Budapest Wolves – Miskolc Steelers 34-30 (14-7, 7-7, 6-7, 7-9)
pontszerzők: Lenner Péter, Darius Lewis, Elek Ádám 1-1 TD, Madarassy Kristóf 2 TD (MVP), Ben Lyons 4 XP és Jónás Máté 1 TD + 1 FG + 3 XP, Andre Whyte 3 TD
2018. július 14., szombat, 17:00
Helyszín: Szusza Ferenc Stadion
Hivatalos nézőszám: 3.700

A szombati találkozón a sorozatban harmadik fináléjába jutó Miskolc Steelers a mérkőzés elején nagyon beragadt, Meetche Eaton tanítványai azonban nem omlottak össze és a harmadik negyed elején már döntetlen volt az állás, a negyedik negyed utolsó hat percének ráadásként a mérkőzésen először előnyből vághatott neki a Steelers. Fordulatot azonban még tartogatott a találkozó és az idén bevezetett technikai újításnak, a videóbírónak köszönhetően Elek Ádám elkapását sikeresnek ítélték, ezzel pedig 34-30-ra győzött a rekordbajnok Wolves, amely megszerezte hetedik bajnoki címét az újpesti Szusza Ferenc Stadionban.

Mérkőzés utáni nyilatkozatok:
Kovács István, a Budapest Wolves vezetőedzője

„Alapvetően, amire számítottam, az úgy többé-kevésbé bejött. Egy nagyon szoros, izgalmas és fordulatos meccs. Próbáltunk az elején egy kicsit jobban helyzetbe hozni magunkat. Ami bizonyos szempontból sikerült, de azt láttam a félidőben, hogy a srácok – hiába mi vagyunk előnyben és hiába az működik jobban, amit mi csinálunk – egy kicsit azért megremegett a lába, meg a keze mindenkinek a harmadik negyedben és igazából onnantól volt izgalmasabb a történet. Összességében azért az a véleményem, hogy az volt a nagyon szép az egész mérkőzésben, hogy ahogy szokták mondani, meghajlott az offense, a defense és a special team is, de nem tört el. Amikor kellett, akkor az offense is az utolsó drive-ot nagyon szépen zárta, amikor kellett, akkor a defense is az utolsó drive-ot szépen kivédekezte és a special teamben is túl tudtunk lépni a hibáinkon. Ezek egyértelműen újonc hibák voltak a döntőben, de miután ez egy kiélezett meccs volt, benne volt a pakliban.”

Eaton Demetrius Lamar, a Miskolc Steelers vezetőedzője

„Egy nagyon kemény csata volt. Sokat tettem bele, a srácok fizikai felkészítésétől kezdve, a mentális terhek levételéig a játékosok válláról. Egy ilyen mérkőzés nagyon nagy koncentrációt igényel és nehéz végig a célra fókuszálni. Főleg, ha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy terveztük, akkor az könnyen elviszi a játékosokat fejben és ma is ez történt. Legalábbis védő oldalon mindenképpen. Nekünk nem sikerült, ők viszont megoldották és megnyerték a bajnokságot. A csapattal elégedett vagyok. Főleg a fiatal játékosok mentalitásával, akik a szezon végére megmutatták, hogy a jövőben számíthatunk rájuk. Persze vannak tapasztalt játékosok is, akik még nem döntöttek a jövőjükről, de azzal nagyon elégedett vagyok, amit az elmúlt három szezonban elértünk.”

Bencsics Márk, a Budapest Wolves irányítója

„Madarassy Kristóf nagyon jól játszott Gecser kiesése után. Nyilván, Gecser Máté nagyon jó barátom és nagyon sajnálom, hogy megsérült és lehet, hogy súlyosabb a dolog, úgyhogy ezúton is jobbulást kívánok neki. Sajnálom, mert egész évben ezért készült, ezért játszott ennyire jól és alig tudta kivenni a részét a döntőből. De mutatja azért, hogy milyen fantasztikus csapattárs, hogy ott volt végig mellettünk és bíztatott minket és segített. A következő embernek pedig fel kell ilyenkor lépnie és Veréb (Madarassy Kristóf) ezt megcsinálta és MVP lett. Mi pedig nagyon örülünk ennek!”

Andre Whyte, a Miskolc Steelers futója

„Az én teljesítményem nagyban függ a csapat játékától is. Persze, ma sok dolgot sikerült jól megoldani. Egy picit beragadtunk, aztán viszont a labdaszerzés után nálunk volt a momentum és beindult a dolog és jól muzsikált a csapat. Ami engem illett, csináltam a dolgom. Amilyen játékot behívtak, azt megpróbáltam megvalósítani. Persze, amennyire a Wolves defense ezt engedte. Bárcsak többet tudtam volna tenni, de a mérkőzés végén nem nálam volt a labda, pedig akár más eredmény is születhetett volna…”

A Hungarian Football League mérkőzéseit 2019-ben is kizárólag a DIGI Sporton követhetik majd figyelemmel a nézők, 2018 őszén pedig még érkezik a THREE NATIONS CUP és a Grátz Vilmos vezette Magyar Amerikai Futball Válogatott élőben DIGI Sport csatornáin!

Forrás, fotó: Magyar Amerikai Futball Szövetség