Ruben Brant, a gyűjtő – Az animáció és a festőművészet vegyítése új világot alkotott

Milorad Krstić rendezésében vászonra vitt Ruben Brant, a gyűjtő című egész estés magyar akció-thriller valódi összművészeti talentum az animációs filmek között!

Milorad Krstić  a szerb származású, de 1989 óta Magyarországon élő és dolgozó festő- képző- és animációs művész rendezésében elkészült egészestés magyar animációs film igazi páratlan alkotás. Hiszen a képi világa és az alakok szürreális ábrázolása alapján akár Picasso munkája is lehetne, ehhez társul egy igazán akció dús, fordulatos történet, mely műkincstolvajok páratlan világával párosul.

(Budapest, 2018. október 30. Milorad Krstic szerb származású, Magyarországon élõ festõ, látványtervezõ, animációs mûvész, Ezüst Medve-díjas rendezõ (k) a Ruben Brandt, a gyûjtõ címû animációs filmjének sajtóvetítése elõtt a budapesti Puskin moziban 2018. október 30-án. Mellette Miskolczi Péter producer (b) és Kurdy Fehér János forgatókönyvíró (j). Az akció-thriller a James Bond-filmek hangulatát idézi és szerepel a legjobb egész estés animációs filmek Oscar-díjára jelölt huszonöt alkotás között. MTI/Máthé Zoltán)

A művészet olykor veszélyesebb, mint az élet… Különös rablássorozat rázza meg a világ leghíresebb múzeumait: egy rejtélyes bűnbanda egymás után szerzi meg a legértékesebb képeket. Hiába minden óvintézkedés, semmi sem akadályozhatja meg a Gyűjtőt (Kamarás Iván) és csapatát az újabb festmények ellopásában, a rendőrség pedig tehetetlen. Csupán Kowalski (Makranczi Zalán), a washingtoni magánnyomozó veszi észre, hogy mi a közös az ellopott műtárgyakban, de veszélybe kerül az élete, amikor beleszeret a rablóbanda femme fatale-jába, Mimibe (Hámori Gabriella). A pánikba esett biztosítótársaságok százmillió dollár jutalmat ajánlanak a nyomravezetőnek, ezt hallva pedig az alvilág is bekapcsolódik a macska-egér játékba, mindent elsöprő lavinát indítva el.

Ruben Brant-et viszont nem a kapzsiság hajtja, hanem az a vágy, hogy megszabaduljon rémálmaitól, melyekben a műalkotások szereplői támadnak rá. Így csapata 13 festményt rabol el a világ legnagyobb múzeumaiból és magángyűjteményeiből. Minden nap újabb helyszíneken támadnak, sorra kerül a Louvre, az Uffizi, az Ermitázs és Szépművészeti Múzeum is.

A képi világon és a sztorin túl érdemes még kiemelni a film zenéjét, melyet Cári Tibor állított össze, és az adja az érdekességét, hogy számtalan zenei stílusból válogat, egészen a sanzonoktól, a pop jazzen át a népzenéig.

Bátran ajánljuk mindenkinek aki nem riad meg az egzotikus képi világtól és azoknak is akik rajonganak a tolvajfilmek fordulatos sztorijaiért. 2018. augusztusi locarnói bemutatója óta folyamatosan pozitív visszhang követi a filmet, és szakmai lapok az Oscaron is esélyesként emlegetik.



cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com