A rákellenes programok összehangolásában segít a Közép- és Kelet-európai Onkológiai Akadémia

Az országok rákellenes programjainak összehangolásában és egy egységes onkológiai hálózat kialakításában segít a Közép- és Kelet-európai Onkológiai Akadémia – mondta Mátrai Zoltán onkológus, az akadémia tagja pénteken az M1 aktuális csatornán.

    Hozzátette: a daganatos megbetegedések nem ismernek országhatárt, a rák a szív- és érrendszeri megbetegedések után a második fő halálok, ezért is fontos, hogy az országok együtt dolgozzanak a lehető legjobb eredmények eléréséért.
Az akadémia tagországainak munkatársai azon dolgoznak, hogy közösen cselekedjenek az onkológia területén nemcsak a diagnosztikában, hanem a terápiában és kutatásban is, ezzel csökkentve az elhalálozási arányt a daganatos betegek között – hangsúlyozta.
Az együttműködés része a betegségről megszerzett és a gyógyításban használható tudás megosztása – mondta Mátrai Zoltán, hozzátéve, Magyarországon az onkológiai sebészet a legmodernebb eljárásokat használja a daganatos betegek kezelésére. Az országos onkológiai intézet a közép-kelet-európai régió egyetlen úgynevezett komprehenzív rákcentruma, amely az jelenti, hogy az onkológiai ellátásban a diagnosztikától a rehabilitációig minden rendelkezésre áll a betegellátásra – emlékeztetett.
A műsorban elhangzott, hogy a 2019 júniusában létrehozott Közép- és Kelet-európai Onkológiai Akadémia 260 millió ember onkológiai ellátásáért vállalt felelősséget. Az akadémiához 21 ország, köztük Oroszország is társult.

 

 

 

Forrás: MTI

Fotó: pixabay.com



cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com