Németh Szilárd: a rezsicsökkentés a mai napig segíti a családok, a nyugdíjasok megélhetését

A harmadik versenynap sem indult jól magyar szempontból a budapesti birkózó-világbajnokságon, miután a szabadfogásúak 65 kilogrammos kategóriájában szereplő Asarin Roman a vigaszágon kikapott és kiesett, a 70 kilóban érdekelt Lukács Norbert pedig a selejtezőben szenvedett vereséget.

A 21 éves ukrajnai születésű, ám Magyarországon élő Asarin vasárnap kiválóan küzdött a későbbi döntős indiai Bajrang Bajrang ellen, így abban lehetett bízni, hogy képes lehet legyőzni a dél-koreai Li Szeung Csult.
A mérkőzés azonban már az első menetben rosszul alakult, ugyanis az ázsiai birkózó egy szép lábra támadás után Asarin mögé került (0-2), majd meg is pörgette (0-4). Ebből viszont a magyar szépen támadott vissza, s került Li fölé (1-4), a pörgetési kísérletét viszont elkapkodta, riválisa így belefogott akciójába, s a hátára szorult (1-6) Asarin nehezen tudott kifordulni a veszélyes helyzetből.
A második menetre így óriási hátrányban vágott neki a fiatal hazai sportoló, aki viszont végig ment előre, sokszor talán meggondolatlanul indított, amit Li egyszer szépen ki is használt (1-8), viszont az utolsó percben Asarin két szép akciót is bemutatott, s az utolsó másodpercekben egy gyönyörű billentés után (5-8) megpróbálta tusba húzni riválisa bal vállát, ami nem sikerült neki, s ezt a videózás is bizonyította (5-9).
Amíg a B szőnyegen Asarin küzdött, addig a C-n Lukács Norbert, aki nem volt szerencsés a sorsolásnál, ugyanis a selejtezőben rögtön az örmények világ- és Európa-bajnokát, Devid Szafarjant kapta ellenfélül.
A 25 éves magyar stabilan birkózott neves riválisa ellen, aki az első három percben egy levitel után 2-0-ás előnyhöz jutott. A második szakasz elején aztán Lukács egy pontra csökkentette a különbséget Szafarjan viszont a szakasz közepén ismét levitte őt (1-4), a “hajrában” pedig már nem változott az eredmény.
Lukács Norbert még a keddi vigaszági folytatásban bízhat, amihez Szafarjan döntőbe jutására van szükség.
Hétfőn még három magyar, a szintén szabadfogású Olejnik Pavlo (97 kg), illetve Galambos Ramóna (55 kg) és Dollák Tamara (59 kg) mutatkozik be a Papp László Sportarénában.