Március 15. – Kásler Miklós művészeti és egészségügyi díjakat adott át

    Kiemelkedő színészi, rendezői tevékenysége elismeréseként Jászai Mari-díjban részesült:

BUCZ HUNOR, a Térszínház Egyesület igazgató-rendezője,
GÁL TAMÁS, a hetényi Csavar Színház színművésze,
GREGOR BERNADETT, az Újszínház színművésze,
HORÁNYI LÁSZLÓ színművész, az Esztergomi Várszínház igazgató-művészeti vezetője,
HUSZÁRIK KATA, a Maladype Színház színművésze,
KÁLLÓ BÉLA, a Magyar Kanizsai Udvari Kamaraszínház színművésze,
KIS DOMONKOS MÁRK színművész, a Váci Dunakanyar Színház ügyvezető igazgatója,
KOVÁCS EDIT, a Békéscsabai Jókai Színház színművésze,
LAPIS ERIKA, a tatabányai Jászai Mari Színház színművésze,
LÉTAY DÓRA, a budapesti József Attila Színház színművésze,
LUX ÁDÁM, az Újszínház színművésze,
PAPADIMITRIU ATHINA, a Budapesti Operettszínház, a Nemzeti Lovas Színház és a Spirit Színház színművésze,
PATAKI ANDRÁS főrendező, a Pro Kultúra Sopron ügyvezető igazgatója,
PINDROCH CSABA, a Thália Színház színművésze,
SZENTE VAJK, a Madách Színház rendezője,
VASS GYÖRGY, az Újszínház színművésze.

    Kiemelkedő cirkuszművészeti tevékenysége elismeréseként Hortobágyi Károly-díj kapott:

KRANITZ-NAGY KRISZTIÁN és FÜZY ANITA, a Silver Power artistái,
ÓCSAI BÖBE, a Recirquel Újcirkusz Társulat artistamestere.

    Kiemelkedő képzőművészeti tevékenysége elismeréseként Munkácsy Mihály-díjban részesült:

GÁLHIDY PÉTER szobrászművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Szobrász Tanszékének művésztanára,
ILYÉS ISTVÁN szobrászművész,
JUHA RICHÁRD szobrászművész,
KOTORMÁN NORBERT képzőművész,
LIEBER ERZSÉBET DLA képzőművész, a Kaposvári Egyetem egyetemi docense,
MÉSZÁROS GÉZA festőművész,
OLESCHER TAMÁS festőművész,
ŐRY ANNAMÁRIA festőművész,
PÁRKÁNYI PÉTER szobrászművész,
POGÁNY GÁBOR BENŐ szobrászművész,
RÉNYI KATALIN festőművész, tervezőgrafikus,
SZ. VARGA ÁGNES festőművész, grafikus,
TAKÁCS TAMÁS PÉTER tervezőgrafikus-művész,
VARGA-AMÁR LÁSZLÓ festőművész, a Szent Gellért Katolikus Gimnázium tanára.

    Kiemelkedő kortárs képzőművészeti tevékenysége elismeréseként Németh Lajos-díjban részesült:

SULYOK MIKLÓS, a Budapest Galéria művészettörténésze, az MMA levelező tagja,
SZEIFERT JUDIT művészettörténész, a Magyar Nemzeti Galéria osztályvezető főmuzeológusa.

    Kiemelkedő iparművészeti, ipari tervezőművészeti tevékenység elismeréseként Ferenczy Noémi-díjat kapott:

ATTALAI ZITA tervezőművész, vezető formatervező,
BEDŐ CSONGOR László restaurátor-művész,
BORNEMISZA ROZI grafikus tipográfus, a Számalk-Szalézi Szakgimnázium művésztanára,
ELN FERENC tervezőgrafikus,
FÁBRY JÁNOS iparművész, grafikus, művészeti szerkesztő,
FICZERE ANETT, a Muzsai-Ficzere Művészeti és Építészeti Kft. belsőépítész tervezője,
GULYÁS JUDIT textilművész, a Jelky András Művészeti Szakgimnázium művésztanára,
JÓRY JUDIT művészettörténész, író,
MAKAI LÁSZLÓ filmberendező, díszlettervező,
MAKKAI MÁRTA textilművész.

 

 

Forrás: MTI

Fotó: MTI

cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com