Japán Nagydíj – A világbajnok Márquez ismét győzött

A világbajnok spanyol Marc Márquez nyerte a MotoGP futamát vasárnap a gyorsaságimotoros-vb Japán Nagydíján.

Márquez két héttel ezelőtt Thaiföldön biztosította pályafutása hatodik világbajnoki címét a sportág királykategóriájában, ennek ellenére Motegiben is motiváltan versenyzett, és 124. futamán az 54. sikerét aratta. Összességében nyolc vb-címnél, 202 versenynél, 80 győzelemnél és 131 dobogós helyezésnél tart. Újabb győzelmével eldőlt, hogy a konstruktőrök között idén is – immár 25. alkalommal – a Honda nyeri a világbajnokságot a MotoGP-ben.
A szezon következő állomásának egy hét múlva az ausztráliai Philipp Island ad otthont.

Eredmények:
MotoGP (24 kör, 115,224 km):
—————————
1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 42:41.492 perc
2. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 0.870 másodperc hátrány
3. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) 1.325 mp h.
Az állás 16 futam után (még 3 van hátra): 1. (és már világbajnok) M. Márquez 350 pont, 2. Dovizioso 231, 3. Alex Rins (spanyol, Suzuki) 176