Izraeli állatkertbe költöznek a Nyíregyházi Állatpark fehéroroszlán-ikrei

Egy izraeli állatkertnek ajándékozta 2017-ben született fehér oroszlán (Panthera leo krugeri) hármas ikreit a Nyíregyházi Állatpark. A három nagymacskát szerda reggel szállították el a sóstógyógyfürdői látványosságból.

A kétéves állatokat indulás előtt elbódították, a fehér oroszlánokat az őket fogadó beer-sevai állatkert munkatársai kísérik el a közel húsz óráig tartó útjukon – mondta el Révészné Petró Zsuzsa, a Nyíregyházi Állatpark sajtószóvivője-osztályvezetője az MTI-nek.

(Nyíregyháza, 2019. január 30. Biácsi Alexandra állatorvos vizsgál szállítás elõtt egy elaltatott kétéves fehér oroszlánt (Panthera leo krugeri) a Nyíregyházi Állatparkban 2019. január 30-án. Az állatpark az izraeli Beér-Seva állatkertjének ajándékozta a 2017-ben született fehér oroszlán hármas ikreket. MTI/Balázs Attila)

A Marcusnak elnevezett hímet és két nőstény testvérét, Flórát és Faunát kamionnal és repülőgéppel szállítják át a Negev Zoo-ba. Az ottani szakemberek tavaly januárjában vették fel a kapcsolatot a Nyíregyházi Állatparkkal, a pozitív kimenetelű tárgyalások után pedig elkezdték építeni az új kifutót a nagymacskáknak. Az izraeliek már a szállítás előtt megérkeztek Nyíregyházára azért, hogy megismerkedjenek az állatokkal és konzultáljanak a helyi szakemberekkel, mivel az oroszlánok tartásában eddig nem volt tapasztalatuk – tette hozzá a szóvivő.

A nyíregyházi tenyészállatok – a holland származású hím, Inkosi és társa, a korábban Csehországból érkezett Binti – 2015 óta élnek együtt a sóstógyógyfürdői állatparkban, nászukból eddig összesen négy kölyök született. Az első, 2016-ban világra jött utódot, Kókuszt az anyaállat nem tudta táplálni, így a kicsit a gondozóknak kellett felnevelni.

A ritka színváltozatú állatok a dél-afrikai, más néven krugeri oroszlán alfaj egyik populációjához tartoznak és csak Dél-Afrikában, Timbavati és a  Kruger Nemzeti Park területén élnek. Világos színük ott a rejtőzködést segíti, mert ezt a régiót a fehér homokos folyómedrek, valamint a magas fű jellemzik.

(Nyíregyháza, 2019. január 30. Biácsi Alexandra állatorvos vizsgál szállítás elõtt egy elaltatott kétéves fehér oroszlánt (Panthera leo krugeri) a Nyíregyházi Állatparkban 2019. január 30-án. Az állatpark az izraeli Beér-Seva állatkertjének ajándékozta a 2017-ben született fehér oroszlán hármas ikreket. MTI/Balázs Attila)

A krugeri oroszlánok fehér színváltozata egyike Afrika legtitokzatosabb állatának, hiszen évszázadokon keresztül csak sejtették létét. Élőhelye, Timbavati jelentése „a hely, ahol a csillagoroszlánok lejöttek.”

A fehér oroszlán nem albínó és nem is külön faj, az oroszlán egyik alfajában előforduló világos színváltozat, amelyet a fehér tigrishez hasonlóan egy mutáns gén okoz. Az utódok csak akkor lesznek fehér színűek, ha mindkét szülő rendelkezik ugyanezzel a ritka génnel. Először 1928-ban lehetett róluk hallani, de csak a hetvenes években készültek feljegyzések erről a színváltozatról, ekkor szerzett tudomást a világ létezésükről, ettől kezdve kívánatos vadásztrófeává váltak. Állományuk a vadászat miatt jelentősen lecsökkent, jelenleg több természetvédelmi szervezet is igyekszik növelni állományukat természetes előfordulási helyükön.

Forrás/fotó: MTI.hu



cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com