Házépítő verseny – ITM-államtitkár: innovatív megoldások valós problémákra

A Solar Decathlon Europe 2019 egyetemi innovációs házépítő versenyben elkészült tíz háznál innovatív megoldások születtek valós problémákra – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára vasárnap Szentendrén.

    György László a verseny záró rendezvényén a példákat sorolva elmondta: a két magyar csapat a “Kádár-kockák” (a magyarországi családiház-építést a hatvanas évek elejétől a nyolcvanas évekig jellemző, négyzetes alaprajzú, általában 100 négyzetméteres, sátortetős háztípus) energiahatékonysági és élhetőségi megújítására törekedett. A franciák 100 éves sorházaik megújításával próbálkoztak, úgy, hogy kevesebb legyen az épületek energiafelhasználása, és az időseknek is élhetőek legyenek. A thaiföldiek a tradicionális házak felújításánál gumifát használtak.
Az államtitkár hangsúlyozta: az értékelés szempontjai között szerepelt, hogy a bemutatott technológiák megfizethető áron legyenek elérhetőek.
Hozzátette, a román csapat, amely a 4-6 szintes panelházakra épít rá árnyékoló teraszt, már el is kezdte a házak értékesítését.     Az államtitkár beszélt arról is, hogy a házak nagy része Szentendrén marad “modern skanzent” alkotva, amelyet a későbbiekben további, korszerű technológiával épített házak egészítenek ki.
Az elkészült házak szeptember végéig megtekinthetők.
A három kontinens, nyolc ország, huszonhét felsőoktatási intézmény és csaknem 400 versenyző részvételével Szentendrén megtartott Solar Decathlon Europe 2019 első helyezettje a francia Habiter2030 csapat lett, a második a holland MOR, a harmadik helyen a román Over4 csapat végzett- tudta meg az MTI a verseny szervezőitől.

 

Szentendre, 2019. július 28. A győztes francia habiter2030 team elnevezésű csapat tagjai az általuk épített mintaház előtt a Solar Decathlon Europe 2019 egyetemi innovációs házépítő verseny eredményhirdetéssel egybekötött záró ceremóniáján Szentendrén 2019. július 28-án. A 10 versenyző csapatnak 14 nap alatt az elérhető megújuló technológiák és rendszerek felhasználásával egyedi, innovatív és energiahatékony mintaházakat kellett létrehozni. MTI/Illyés Tibor

 

 

 

 

 

Forrás, fotó: MTI



cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com