Férfi vízilabda Magyar Kupa – Megvédte címét a Ferencváros

A címvédő Ferencváros nyerte a férfi vízilabdázók Magyar Kupáját, miután a Komjádi uszodában rendezett vasárnapi döntőben 8-7-re legyőzte az OSC-t.

Eredmény, BENU Férfi Magyar Kupa:
döntő:
FTC-Telekom Waterpolo – A-Híd OSC Újbuda 8-7 (2-3, 1-2, 2-1, 3-1)
——————————————————————
gólszerzők: Jaksic 3, Varga Dé. 2, Pohl, Vámos, Constantin-Bicari 1-1, illetve Manhercz, Hárai 2-2, Brguljan, Erdélyi, Ubovic 1-1

A címvédő, Bajnokok Ligája-győztes Ferencváros dolgát alaposan megnehezítette az OSC: a Fradi ugyan az első negyedben 2-0-ra vezetett, de riválisa hamarosan fordított.
Az OSC a harmadik negyed derekáig őrizte előnyét, a zöld-fehérek legközelebb két perccel az összecsapás vége előtt vezettek, de ezt követően már nem engedték ki kezükből a győzelmet.
A Ferencváros története 19. MK-elsőségét gyűjtötte be, a kétszeres győztes OSC 2014 és 2017 után öt éven belül harmadik fináléját veszítette el.
(FOTÓ)

korábban:
női döntő:
Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics – UVSE-Hunguest Hotels 13-12 (2-0, 4-3, 3-3, 0-3, 4-3) – ötméteresekkel

Budapest, 2019. december 8.
A Vízilabda BENU férfi Magyar Kupa gyõztes FTC-Telekom Waterpolo csapatának játékosai a Komjádi uszodában 2019. december 8-án.