Emmi: a kormány továbbra is nyitott a párbeszédre a szociális dolgozókkal

A kormány eddig is nyitott volt, ezután is nyitott a szociális dolgozókat érintő tárgyalásra – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.

    A tárca azt követően adott ki közleményt, hogy a Jobbik, az MSZP, a DK, az LMP és a Párbeszéd politikusai közösen álltak ki a szociális ágazatban dolgozók béremelése és sztrájkjoguk gyakorlásának biztosítása mellett, miután a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók (MKKSZ), valamint a Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezetének (SZÁD) vezetőivel tárgyaltak.
Az Emmi közleményében rámutatott: a sztrájk jogszabályi feltétele, hogy az érintett ágazatban biztosított legyen a még elégséges szolgáltatás. A március óta tartó szociális ágazati tárgyalásokon, legutóbb hétfőn volt tárgyalás, a szakszervezetek elégséges szolgáltatások mértékéről szóló javaslata elfogadhatatlan volt a kormány számára, mert azzal veszélyeztetnék az ellátottak, például az idősotthonokban fekvő, beteg emberek biztonságát – írták. Megállapodás hiányában a bíróság hatásköre kimondani a sztrájk feltételeit – tették hozzá.
A minisztérium közleményében azt is megjegyezte, hogy az elmúlt években számos lépés történt a szociális dolgozók anyagi és szakmai megbecsülésének javításáért. Hozzátették: a szociális dolgozók bére 2010 óta 84 százalékkal emelkedett. A minimálbér és a garantált bérminimum emelkedésével járó többletkiadásokat továbbra is átvállalja a kormány az önkormányzati, egyházi és civil fenntartású szociális intézményektől, s a hozzájárulás 2020-tól beépül a támogatásba.
Azt írták: meggyőződésük, hogy az ügyet továbbra sem a sztrájk és a politikai hangulatkeltés, hanem a párbeszéd szolgálja.
A Fidesz az ellenzéki politikusok közös kiállására úgy reagált, hogy képmutatóak az ellenzéki pártok a szociális ágazatban dolgozókkal, mivel korábban egyetlen többlettámogatást és béremelést sem szavaztak meg.

Forrás: MTI



cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com