Design Hét – Átadták a Magyar Formatervezési Díjakat és a Design Management Díjat

Átadták az idén negyvenéves Magyar Formatervezési Díjakat és a Design Management Díjat a Design Hét csütörtök esti megnyitóján Budapesten, a Hagyományok Házában.

     A díjazottak és a legkiemelkedőbb pályázók munkáiból nyíló, ingyenes kiállítás október 19-ig tekinthető meg a Hagyományok Házában – közölték a szervezők csütörtökön az MTI-vel.
A Magyar Formatervezési Díj termék kategóriában a bírálóbizottság két díj mellett egy elismerést megosztva ítélt oda. Elismerést kapott a Plydesign bútorkollekciójának legújabb darabja, a Frigate székcsalád, és ugyancsak a termék kategória díjazottja a Teqball SMART elnevezésű innovatív sporteszköz, a Teqball ONE asztal összecsukható változata, amelyen egy új futball alapú sportot lehet egyénileg vagy csapatban játszani.
A termék kategória megosztott díjazottjai a Sütő Erika által tervezett Minerva étkészlet, valamint a Valicsek testvérpár, Éva és Ildikó által megalkotott Geometrikus tapéták, amelyek az NLXL holland tapétagyártó cég számára készültek. A Minerva porcelán étkészlet modern kollekció, számos funkcionális újítással, ugyanakkor klasszikus formavilágot képvisel, hosszú távra tervezett, több vásárlói réteget megcélozva.
A diák kategória díját Csicsics Gergő munkája, a Mediso Kft. számára készített Gyógyászati termékcsalád formatervezése nyerte el. A fiatal tervező a cég AnyScan termékcsaládjának néhány tagját tervezte újra a Soproni Egyetem MA-diplomaprojektje keretében. A moduláris orvosi képalkotó műszerek CT-, PET- és SPECT-szkennereket tartalmazhatnak.
A terv kategória díjazottja lett X-Plast Kft. (Antal Csilla, Seres Viktor, Szabó Eszter, Molnár Ádám) által tervezett Hoito, az intelligens tápszerkészítő, amely éveken át megkönnyíti a szülők és gyermekeik életét azáltal, hogy a kívánt mennyiségben, tökéletes hőmérsékleten, akár távolról vezérelve elkészíti a szükséges tápszert.
A vizuális kommunikáció kategória idei elismerését a 2017-es Lipcsei Könyvvásár Csend legbelül elnevezésű magyar pavilonja nyerte, amelyet Salát Zalán Péter, Sztranyák Gergely, Sztranyák Zsófia és Zilahi Péter által alapított Lead82 Kft. hozott létre.
A tíz éve alapított Design Management Díj olyan gazdálkodó szervezetek elismerése, amelyek a designt és az innovációt átfogóan, az üzleti stratégia részeként kezelik az arculattól a terméktervezésen át egészen a működési és menedzsment folyamatokig.
Idén a Design Management Díjat a flexonyomógépeiről ismert és 2018-ban Magyar Formatervezési Díjban részesült Varga-Flexo Kft. nyerte el. A félszáz szakembert foglalkoztató családi vállalkozás sikerének kezdettől kulcseleme a designgondolkodás és az innovatív menedzsment együttműködése.
A Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. különdíjában részesült a nemez-, más néven gyapjúfilc-feldolgozással foglalkozó kőszegi Multifelt Factory Kft. A vállalat működési folyamatait áthatja a designgondolkodás, élményteremtésre törekedve sikeresen váltanak ki pozitív érzelmeket a felhasználókban, figyelmet fordítanak a társadalmi felelősségvállalás és a fenntarthatóság szempontjaira.
A díjak mellett a bírálóbizottság a hazai designmenedzsment széles körű jó gyakorlatainak elismeréseként dicséretben részesítette a következő pályázókat: Pataki Tiles Kft., Maform Kft., TEQBALL Kft., Szőnyegtervezők Társasága – SZETT.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium által finanszírozott Magyar Formatervezési Díj egyik fő célja, hogy láthatóvá tegye azt az erős gazdasági potenciált, amit a kreatívipar nyújtani képes – írták a tájékoztatóban.

 

 

 

Forrás: MTI



cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com