Bemutatták Magyarország legszebb birtokát

A Hajdú-Bihar megyei Derecskén működő Bold Agro Kft. lett Magyarország legszebb birtoka 2019-ben, az 1990-ben alapított családi vállalkozást szerdán mutatták be a sajtónak.

    Jakab István, a verseny védnöke, az Országgyűlés alelnöke a nyertes gazdaság méltatásakor azt mondta, a magyar vidék az egészséges élelmiszertermelés alapja, a nyugodt élet biztosítéka, a természetet szerető, alkotó ember igazi otthona, ahol jó élni.
“Ahhoz, hogy a 21. században a tudás, a technológia a hétköznapokban is polgárjogot nyerjen, szükség van az ilyen versenyekre” annak érdekében, hogy megmutassák a vidéki értékeket és követendő példát állítsanak generációk elé – tette hozzá a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetsége (MAGOSZ) elnöke.
A gyümölcstermesztéssel és -feldolgozással, szántóföldi növénytermesztéssel, sertéstartással és vendéglátással foglalkozó derecskei gazdaság 60 hazai cég közül szerezte meg a Magyarország legszebb birtoka címet, a gyümölcstermesztési birtok kategória győztese lett, s a közönségszavazatok alapján is a legszebb birtoka lett az országnak az idén – mondta a birtokbejárással egybekötött sajtótájékoztatón Mátrai Zoltán, a verseny főszervezője.
A zsűri értékelése szerint a verseny abszolút győztese, a derecskei Bold Agro Kft. fő ágazatainak “Magyarországon egyedülálló szimbiózisát hozta létre, amely jelentős mértékben segíti a környezetterhelés csökkentését és az ökológiai lábnyom minimalizálását”.
A birtokot bemutató Szabó Viktor ügyvezető elmondta: az 1990-ben alapított, 100 százalékban magyar családi tulajdonban lévő Bold Agro Kft. több mint 5 milliárd forintos árbevételével a 130. legnagyobb hazai vállalkozás. A 140 állandó és 150 idényjellegű munkatársat foglalkoztató cégcsoport Hajdú-Bihar megye legjelentősebb munkaadói közé tartozik. Két fő üzletága van: a jelenleg évi 110 ezer sertés értékesítése mellett 1500 hektáron növény-, valamint 180 hektáron alma- és meggytermesztéssel foglalkozik.
E két üzletág szervesen összekapcsolódik, ugyanis a sertések számára szükséges takarmány jelentős részét házon belül állítják elő, míg a növények számára fontos tápanyagokat sertés hígtrágyával pótolják, így csökkentik minimálisra a inputanyag-ellátást. A Bold Agro Kft. az évi 5 ezer tonna alma értékesítése mellett félmillió liter, Dér Juice márkanév alatt forgalmazott, prémium gyümölcslevet állít elő – ismertette Szabó Viktor.
Hozzátette: a cégcsoport két főtevékenységét egészíti ki a Derecskén megtalálható központi birtokon létrehozott Almavirág Étterem és rendezvényház, amelyben elsősorban “házon belül” megtermelt nyersanyagokat (sertéshús-készítményeket és gyümölcsöket) kínálnak.
Szabó Viktor kitért arra, hogy egyedülálló kertpedagógia programjuk keretében évente 10 ezer kisiskolás számára nyújtanak izgalmas betekintést a felelős kertművelésbe, a diákok így eredeti környezetükben ismerkedhetnek meg a gyümölcsökkel és a kertben folyó munkálatokkal. Az iskolagyümölcs program keretében pedig jelenleg már több mint 23 ezer gyermek fogyasztja a derecskei kert gyümölcseit.
A Bold Agro Kft. 2018 és 2020 között összesen 4,5 milliárd forint értékű fejlesztést valósít meg Derecskén – hangzott el a sajtótájékoztatón.

Derecske, 2019. szeptember 11. A Magyarország legszebb birtoka címet elnyert Bold Agro Kft. derecskei gazdasága bemutatója napján, 2019. szeptember 11-én. A gyümölcstermesztéssel és -feldolgozással, szántóföldi növénytermesztéssel, sertéstartással és vendéglátással foglalkozó derecskei gazdaság 60 hazai cég közül szerezte meg az első helyet, a gyümölcstermesztési birtok kategória győztese lett, s a közönségszavazatok alapján is a legszebb birtoka lett az országnak az idén. MTI/Czeglédi Zsolt

 

Derecske, 2019. szeptember 11. Jakab István, a verseny védnöke, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) elnöke, az Országgyűlés fideszes alelnöke beszél a Magyarország legszebb birtoka címet elnyert Bold Agro Kft. derecskei gazdaságában tartott birtokbejárással egybekötött sajtótájékoztatón 2019. szeptember 11-én. A gyümölcstermesztéssel és -feldolgozással, szántóföldi növénytermesztéssel, sertéstartással és vendéglátással foglalkozó derecskei gazdaság 60 hazai cég közül szerezte meg az első helyet, a gyümölcstermesztési birtok kategória győztese lett, s a közönségszavazatok alapján is a legszebb birtoka lett az országnak az idén. MTI/Czeglédi Zsolt

 

Derecske, 2019. szeptember 11. Almaszedés a Magyarország legszebb birtoka címet elnyert Bold Agro Kft. derecskei gazdaságában a bemutatója napján, 2019. szeptember 11-én. A gyümölcstermesztéssel és -feldolgozással, szántóföldi növénytermesztéssel, sertéstartással és vendéglátással foglalkozó derecskei gazdaság 60 hazai cég közül szerezte meg a címet, a gyümölcstermesztési birtok kategória győztese lett, s a közönségszavazatok alapján is a legszebb birtoka lett az országnak az idén. MTI/Czeglédi Zsolt

 

 

A következő öt évben a Skoda Auto összesen két milliárd eurót fektet be az elektromos járművek és az új mobilitási szolgáltatások fejlesztésére. Ez a társaság eddigi legnagyobb befektetési programja – ismerteti a Volkswagen csoporthoz tartozó gyártó magyarországi importőre az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében.
A cseh autógyártó startégiája értelmében a benzin-, dízel- és CNG-motrok mellett folyamatosan növelni fogja az elektromos hajtásrendszerek arányát. A társaság azt várja, hogy az elektromos járművek 2025-re már a teljes eladás 25 százalékát teszik ki.
Ennek érdekében a Skoda 2022-ig tíz elektromos modellt vezet be az edig már bemutatott két modellcsalád (CITIGOe iV, SUPERB iV) mellett. Az első két teljesen elektromos jármű 2020-ban kerül piacra, a modellekhez a Volkswagen-csoport moduláris elektromos autóplatformját alkalmazzák.
Az elektromos modellek és alkatrészek gyártását a Skoda elsősorban a Cseh Köztársaságban működő üzemeibe helyezi. Az idén szeptember közepétől Kvasinyban gyártják a Superb iV-t, 2020-ban pedig Mladá Boleslavban megkezdődik a MEB platformon alapuló teljesen elektromos autók gyártása. Ugyanitt még az idén megkezdődik az elektromos alkatrészek gyártása a Volkswagen-csoport más márkáinak plug-in hibrid modelljei számára.
Az e-mobilitás a Skoda fenntarthatósági stratégiájának egyik pillére – emelik ki a közleményben. Ennek keretében a járműgyártó konkrét környezeti célokat határozott meg járműveire és gyártására, például 2025-re 30 százalékkal csökkenti a Skoda modellek szén-dioxid-kibocsátását 2015-hez képest. Egyidejűleg a csehországi Skoda gyárakban a termelést teljesen szén-dioxid-semlegessé teszik.
A Skoda a környezetbarát mobilitást a belső töltési infrastruktúra fejlesztésével is támogatja. Három cseh gyáregységében (Mladá Boleslav, Kvasiny, Vrchlabí) és a közelükben 2025-re összesen 7000 töltőhelyet állítanak fel.
A Skoda Auto 1991 óta a Volkswagen-csoport tagja. Három telephelyen működik Csehországban, gyárt Kínában, Oroszországban, Szlovákiában, Algériában és Indiában, főként a csoporton belüli partnerség keretében, továbbá Ukrajnában és Kazahsztánban helyi partnerekkel együttműködve. Globálisan több mint 30 ezer dolgozót alkalmaz.
A cég száznál is több piacon működik aktívan, 2018-ban több mint 1,25 millió járművet értékesített világszerte.

 

 

 

 

Forrás, fotó: MTI



cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com