Bajnokok Ligája – Lewandowski hetedikként 50 gól felett

A Benfica ellen kedd este duplázó Robert Lewandowski lett a hetedik játékos, aki átlépte az ötvengólos álomhatárt a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A lengyel támadó csapata harmadik és negyedik találatát szerezte az 5-1-es sikerrel végződött müncheni találkozón. Ezzel már 51 gólnál jár a BL-ben, megelőzve az ötvengólos francia Thierry Henryt.

“Nagyszerű nap ez a mai. Köszönöm a bálványomnak, Thierry Henrynak, hogy inspirált az álmaim elérésében” – fogalmazott a mérkőzés után Lewandowski. A BL örök góllövőlistáját Cristiano Ronaldo vezeti 121 találattal.

Az élcsoport:
1. Cristiano Ronaldo (Manchester United 15 gól, Real Madrid 105, Juventus 1) 121 gól
2. Lionel Messi (FC Barcelona 105) 105
3. Raúl González – már visszavonult (Real Madrid 66, FC Schalke 5) 71
4. Karim Benzema (Olympique Lyon 12, Real Madrid 47) 59
5. Ruud van Nistelrooy – már visszavonult (PSV Eindhoven 8, Manchester United 35, Real Madrid 13) 56
6. Robert Lewandowski (Borussia Dortmund 17, Bayern München 34) 51
7. Thierry Henry – már visszavonult (AS Monaco 7, Arsenal 35, FC Barcelona 8) 50
8. Zlatan Ibrahimovic (Ajax Amsterdam 6, Juventus 3, Internazionale 6, FC Barcelona 4, AC Milan 9, Paris Saint-Germain 20) és
Andrij Sevcsenko – már visszavonult (AC Milan 29, FC Chelsea 4, Dinamo Kijev 15) 48-48