Bajnokok Ligája – Klopp nem pánikol, de tudja, hogy nem hibázhatnak többet

Jürgen Klopp, az előző Bajnokok Ligája idényben döntős Liverpool labdarúgócsapatának vezetőedzője szerint nincs okuk pánikra, amiért a csoportkör negyedik fordulójában kikaptak a Crvena zvezda otthonában.

Az angol csapat két vereséggel áll a kiegyenlített C csoportban, amelyben a Napolinak hozzá hasonlóan 6, a Paris Saint-Germainnek 5, a Crvena zvezdának 4 pontja van. Klopp a keddi mérkőzésről elmondta: hiba volt túl sok szabad teret adni a szerb házigazdáknak, akik a vezető góljuktól fellelkesülve még az első félidőben megduplázták az előnyüket.

“A szünet után nagy erőfeszítéseket tettünk, megvoltak a helyzeteink, de nem tudtunk gólt szerezni, ami megváltoztathatta volna a mérkőzés képét” – nyilatkozta a szakember. Hozzátette: ha a második félidő elején sikerült volna szépíteniük, maradt volna idejük az egyenlítésre, esetleg a fordításra, így azonban megérdemelt győzelmet aratott szerb ellenfelük.

Klopp elárulta: a két vereség után sem pánikolnak, de tisztában vannak azzal, hogy legközelebb nem hibázhatnak. “Különben nagyon nehéz dolgunk lesz” – utalt a továbbjutási esélyekre a német edző. A Liverpool a következő fordulóban a Paris Saint-Germainhez látogat, majd a Napoli elleni hazai találkozóval zárja a csoportkört.

Az angolok számára rossz előjel a párizsi fellépés előtt, hogy legutóbbi három BL-találkozójukon vereséget szenvedtek, amire az európai szövetség statisztikái szerint még nem volt példa a klub történetében. A BL elődjének tekinthető Bajnokcsapatok Európa Kupájában is csak kétszer fordult elő velük hasonló. A Crvena zvezda viszont a szerb klubok közül elsőként tudott győzni a BL-érában. A korábbi 15 BL-találkozón ugyanis ez még nem sikerült szerb csapatnak.

A csoport másik két együttese a párizsi találkozójuk (2-2) után Nápolyban sem bírt egymással (1-1). Carlo Ancelotti, a Napoli edzője “nagyon boldognak” érezte magát a lefújást követően. “Európa egyik legerősebb csapatával szemben a két mérkőzés után egy kis előnyre tettünk szert” – utalt az edző arra, hogy az egymás elleni összevetésben több idegenbeli góljuk van, mint a franciáknak.

A Napoli a BL-ben először tudott sorozatban négy mérkőzésen veretlen maradni, a PSG pedig – amely sorozatban 20. BL-mérkőzésén szerzett gólt – megszakította rossz idegenbeli szériáját. Ezt megelőzően a franciák vendégként egymást követő három találkozójukon vereséget szenvedtek.

Forrás/fotó: MTI.hu