Andy Murray, a korábbi világelső teniszsztár kihagyja a Roland Garros

A 34 éves skót játékos ágyéksérülése ugyan annyit javult az elmúlt hetekben, hogy a római ezres viadalon két párosmérkőzésen játszott, úgy döntött, nem indul a Roland Garroson.
Sajtóhírek szerint Murray még mindig érez némi fájdalmat, ezért a következő időszakot rehabilitációval tölti, hogy a füves pályás versenyekre – köztük a wimbledoni bajnokságra – teljesen egészséges legyen.
A korábbi világelső, kétszeres olimpiai bajnok teniszező 2017 óta mindössze egy egyéni salakpályás mérkőzést játszott. Idén összesen három találkozón tudott pályára lépni: az Australian Openre a koronavírus-járvány miatt nem tudott elutazni, később pedig sérülés gátolta a játékban.
A háromszoros Grand Slam-bajnok Murray jelen állás szerint a június 14-én kezdődő, Queen’s Club-i versenyen tér vissza.

A Roland Garros egyike a legnagyobb és legértékesebb tenisztornáknak. Minden évben ez a torna zárja le a salakos idényt a füves idény kezdete előtt. A Roland Garros az egyik legnehezebb, legnagyobb erőnlétet igénylő tenisztorna. A férfiak három nyert szettig, a nők két nyert szettig játszanak. Mivel a döntő játszmában nincs rövidítés, és a salakos pálya lassú, a meccsek nagyon hosszúra tudnak nyúlni (pl. 2004-ben: Fabrice Santoro és Arnaud Clement 6 óra 33 percig volt pályán, a döntő szett eredménye 16–14 lett). A Roland Garros tenisztorna számára egy egész sportkomplexumot hoztak létre, amelyet az első világháborús hős Roland Garros tiszteletére neveztek el Stade de Roland Garrosnak.

Forrás: MTI; wikipedia.org/wiki/Roland_Garros_(bajnokság)
Kép: Facebook/Andy Murray