Egy új sorozat, a Rádiusz Könyvek első hat kötetének bemutatóját tartják a magyar kultúra napján, január 22-én Budapesten, a Petőfi Irodalmi Múzeumban.
A Rádiusz Könyvek olyan életműveknek és a szerzőikről szóló monográfiáknak ad otthont, amelyek átfogó erejűnek bizonyultak a magyar irodalomban. Az emberi és a nemzeti lét meghatározó kérdésein gondolkodó lírai, epikai, drámai, esszéírói és műelemző munkákat tárják a kötetek az olvasók elé. A Rádiusz Könyvek a Magyar Napló Kiadó gondozásában jelentek meg – közölték a szervezők az MTI-vel.
Az összegzés szerint az eseményen Páskándi Géza, Gion Nándor, Lászlóffy Aladár, Lászlóffy Csaba, Ratkó József és Cseke Péter műveit mutatják be.
Mint írják, Erős Kingának, a Magyar Írószövetség elnökének köszöntőjével indul a magyar kultúra napján tartandó könyvbemutató szerdán a Petőfi Irodalmi Múzeumban.
A rendezvényen Jánosi Zoltán irodalomtörténész, a Magyar Napló Kiadó irodalmi vezetője, a sorozat névadója és szerkesztője tart megnyitó beszédet. A könyvbemutató előadói között van Árkossy István festőművész, grafikus, a sorozat arculatának szerkesztője; Bertha Zoltán irodalomtörténész; Széles Klára irodalomtörténész; Cseke Péter irodalomtörténész; Babosi László könyvtáros, bibliográfus, történész; Korpa Tamás költő, kritikus, szerkesztő; Kurcz Ádám István irodalomtörténész, nyelvész, történész.
Közreműködik Tallián Mariann és Lázár Balázs színművész.
A magyar kultúra napját 1989 óta ünneplik január 22-én annak emlékére, hogy a kézirat tanúsága szerint Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon fejezte be Szatmárcsekén a Himnuszt.
Forrás: MTI
Fotó: pexels.com