Sikeres magyar pályázat esetén Debrecen lenne a 2020-as rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság helyszíne.
Ezt Schulek Csaba, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség ügyvezető igazgatója mondta el az MTI-nek kedden, amikor a hét végi, hollandiai Eb-ről négy arany-, négy ezüst- és egy bronzéremmel hazatért magyar válogatott tagjai sajtónyilvános edzést tartottak főhadiszállásukon, a Gyakorló Jégcsarnokban.
Schulek Csaba hozzátette: a magyar szövetség – amelynek elnöksége már jóvá is hagyta a pályázati szándékot – nagyon szeretné, ha a sikeres magyar korisok hazai közönség előtt léphetnének jégre kontinensbajnokságon, a nemzetközi szövetség számára pedig az eredmények mellett kiváló ajánlólevélként szolgál a 2017-es, budapesti rendezésű világkupa.
A magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott minden idők legeredményesebb Európa-bajnokságát zárta vasárnap Dordrechtben. A váltóban olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor megszerezte a sportág első magyar összetett Eb-címét, nem mellékesen – három arany- és két ezüstéremmel – a kontinensbajnokság legeredményesebb versenyzője lett, míg a magyar csapat az éremtáblázat élén végzett.
„Nyilván nemcsak bennünk merül fel a kérdés jelen esetben: ilyen kiugróan sikeres szereplés után hol máshol lehetne a következő Eb, ha nem Magyarországon?” – fogalmazott az ügyvezető igazgató.
Hozzátette: „a kép” ugyan még nem állt össze teljesen, mert sok feltételnek kell teljesülnie, de a 2020 januárjáig hátralévő egy év elegendő idő ahhoz, hogy Debrecen tökéletesen felkészüljön a rendezésre, és a hollandokhoz hasonlóan nagyszerű házigazdának bizonyuljon.
Az Eb szakmai értékelésénél kiemelte a még csak 16 éves Somogyi Barbara váltóban szerzett bronzérmet, illetve azt, hogy az Eb-aranyérmes férfiváltóban Krueger Cole és Varnyú Alex is szerepet kapott – előbbi a döntőben, utóbbi az előfutamokban indult -, ami bizonyíték arra, hogy nemcsak az olimpiai bajnok férfi négyes tagjai jók, és így az edzők bő keretből válogathatnak.
„Somogyi Barbara esetében azon gondolkodtunk, hogy az erős felnőtt mezőnyben legyen inkább utolsó, vagy korosztályában toronymagasan első. Jó döntésnek bizonyult, hogy az előbbi mellett maradtunk, ő pedig remek teljesítményt nyújtott” – mondta. A Liu testvérekkel kapcsolatban a sportvezető hozzátette: a 23 éves Shaolin Sándor és a 20 éves, az Eb-n két arany- és két ezüstérmet begyűjtött Shaoang egymás iránt érzett tisztelete, valamint kettejük „csapatmunkája” ugyancsak minden elismerést megérdemel.
A sportág versenyei február elején folytatódnak a drezdai és torinói világkupaversenyekkel, a szezon pedig március elején a szófiai világbajnoksággal zárul.
Forrás: MTI.hu
Fotó: MTI.hu