Lóth Balázs játékfilm-rendezői bemutatkozását, a Pesti balhé címmel készülő vígjátékot 327 millió forinttal támogatja a Magyar Nemzeti Filmalap Filmszakmai Döntőbizottsága.
A Pesti balhé története öt gyerekkori barátról szól, akiket 20 év kihagyás után újra összehoz életük legőrültebb és legkockázatosabb kalandja: a pesti balhé.
A legsikeresebb tévésorozatokat jegyző Lóth Balázs első mozifilmjének forgatókönyvét az HBO forgatókönyvíró verseny fődíjasával, Kis-Szabó Márkkal és Inotay Ákossal közösen jegyzi – olvasható a Magyar Nemzeti Filmalap MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
A film producerei Fülöp Péter és Hutlassa Barnabás. Fülöp Péter 15 éve dolgozik a filmszakmában, magyar mozifilmek mellett hazánkban forgatott, amerikai stúdiófilmekben is dolgozott, köztük a World War Z-ben és a Die Hard – Drágább, mint az életed című alkotásban. Hutlassa Barnabás pedig producerként Herendi Gábor Kincsem című szuperprodukciójában és Antal Nimród Viszkis című filmjében, line producerként Nemes Jeles László Napszállta című alkotásában is közreműködött, valamint számos reklám és tévésorozat mellett részt vett az Aranyélet című televíziós sorozatban is.
A Pesti balhé operatőre Balázs István Balázs lesz, aki idén januárban a Kovács László és Zsigmond Vilmos operatőrverseny diákkategória-díját vehette át. Az alkotó a Színház- és Filmművészeti Egyetemen végzett, tanára volt többek között Máthé Tibor, Szász János és Enyedi Ildikó.
A Pesti balhé forgatása a tervek szerint tavasszal kezdődik és a film jövőre lesz látható a mozikban.
„A főváros kiemelt szerepet játszik a filmben. Jellegzetesen nagyvilági helyszíneken forgatunk: exkluzív szállodákban, budai villákban és a város ikonikus pontjain, ebből áll majd össze egy – a reményeink szerint – korábban még soha nem látott Budapest” – idézik a közleményben Lóth Balázs forgatókönyvíró-rendezőt.
Lóth Balázs és Inotay Ákos korábbi rövidfilmje, a Péterfy Bori főszereplésével készült Epilógus megtekinthető a https://vimeo.com/66998528 linken.
A Filmalap számos elsőfilmes rendező bemutatkozását támogatta az elmúlt években, köztük volt a kultfilmmé vált VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan, a fesztivál- és közönségkedvenc Liza, a rókatündér, az Oscar- és Golden Globe-díjas Saul fia, valamint a Cannes-ban díjazott Egy nap című film is, amely versenyben van az Európai Filmakadémia díjáért a legjobbnak tartott hat európai elsőfilm között.
A Filmszakmai Döntőbizottság határozatairól bővebb információ a http://mnf.hu/hu/palyazatok linken érhető el.
MTI