HAVEROK, BULI, BON-BON – új musicallel rukkol elő a HADART Színház

Négy különleges bemutatóval készül az infokommunikációs akadálymentesítéssel játszó HADART Színház a 2018/2019-es évadra. HAVEROK, BULI, BON-BON – Szeretni belendülésig címmel állítják színpadra új musicaljüket, amelyben 14 ismert BON-BON sláger csendül fel. A produkció különlegessége, hogy a neves színészek mellett az egyik főszerepben a BON-BON együttes frontemberét, Szolnoki Pétert láthatja majd a közönség. Iskolai drogprevenciós programjuk részeként bemutatják a Webáruház című darabot, és a már régóta sikerrel futó Süsü a sárkány mellett, egy új ifjúsági előadással is készülnek Panna, a Pöttöm címmel. Az évad második felében pedig Ketten egy/más ellen című vígjátékkal bővítik a repertoárjukat.

 

2018 őszén hetedik születésnapját ünnepli és egyben nyolcadik színházi évadát kezdi meg a HADART Színház.  Négy bemutatót terveznek, továbbra is szem előtt tartva a számukra oly fontos infokommunikációs akadálymentesítést, más néven az integrált, jeltolmáccsal színpadra állított előadásokat és a minőségi szórakoztatást.

Az új évadban több szempontból is különlegesnek ígérkező egyik bemutató a HAVEROK, BULI, BON-BON – Szeretni belendülésig című musical, melyben az egyik főszerepet a BON-BON együttes frontembere, Szolnoki Péter játssza. A zenekar és maga a darab szempontjából is kézenfekvő volt, hogy Duba Gábor – aki a BON-BON dalok szövegének a 90 százalékát írta – legyen az, aki megírja a forgatókönyvet, hiszen a dalszövegek mellett a közönség a verseit, a novelláit és regényét is kedveli.

„Háda János rendezővel közös munkánk eredménye egy erős vígjáték lett. Ez a musical nem egy retro visszanyúlás lesz, függetlenül attól, hogy van, amelyik dal már 20 évvel ezelőtt született. Egy friss történet, régi és új slágerekkel és nem utolsó sorban olyan dalokkal, amelyek nagyon jól sikerültek, de nem játszották túl sokat a rádiók. Arra törekedtem a történet megírásánál, hogy ne szorítsam korlátok közé, azaz játszódhat a múltban és a jelenben, vagy 10 év múlva, külföldön vagy akár Magyarországon is”- mondta Duba Gábor író.

Háda Jánosnak, a HADART Színház alapító vezetőjének nem titkolt szándéka, hogy gondolatébresztőként, közvetítőszerepben utat nyisson a művész-színház felé és rácáfoljon a magyar darabokkal szembeni előítéletekre is.  Olyan előadások, vígjátékok bemutatását tartja fontosnak, melyek felkeltik a nézők érdeklődését, van mondanivalójuk, üzenetük és megszerettetik a közönséggel a színházat, a színházba járást. A HAVEROK, BULI, BON-BON egy ilyen musical.

„Egy örök téma a férfi-nő kapcsolata, egymás tisztelete, a szerelem, a házasság, valós emberi érzések, egyszóval sok minden, ami manapság folyamatosan eltűnni látszik. A HAVEROK, BULI, BON-BON is erről szól, egy fiatal pár története. Érdekes karakter a Szolnoki Péter által alakított apa is, aki egy ötvenhez közeli fiatalos, sármos, kicsit pikírt férfi, akinek még van dolga az életben, aki nem adja fel sem az álmait, sem az életet, bármi is történik vele, körülötte. Szeretném, ha ez az előadásunk is eljutna a közönség legszélesebb rétegeihez, ha minél nagyobb tömeget tudnánk bevonzani, és ehhez a BON-BON zenéje, a zenekar népszerűsége egy plusz lóerő.”- mondta Háda János.

A 23 éves BON-BON zenekar tagjai már 18 évvel ezelőtt szerettek volna egy ilyen úgynevezett jukebox musicalt színpadra állítani, ahol dalok kötik össze a szövegrészeket.  „Ez a műfaj akkoriban még nem igazán volt ismert, és sajnos senki nem állt mellénk, nem tudtuk megvalósítani az ötletünket” – mondta Szolnoki Péter, a BON-BON együttes frontembere.

„Szerencsére most összejött, és elmondhatom, hogy egy igazi profi csapat dolgozik az előadás sikeréért. Egy kétfelvonásos vígjáték született, amellyel szórakoztatni szeretnénk, és ahogy a zenénkre, úgy bízom benne, hogy a musicalünkre is fogékony lesz minden generáció. 14 dalunk hangzik el az előadásban, és annak ellenére, hogy újrajátsszuk a dalokat,  az alaphangkép nem változik, megmaradt a BON-BON hangzás.”

 

 

A zenés produkcióban neves színművészgárda működik közre Koós Réka, Zakariás Éva, Szolnoki Péter, Andrádi Zsanett, Laurinyecz Réka, Balázs Andrea, Végh Judit, Szabó Máté, Ekanem Bálint Emota, Csórics Balázs, Baronits Gábor, Suhajda Dániel, Gieler Csaba, Bordás Mihály és Háda Bernadett személyében. A premiert 2018. december 8-án tartják a Hatszín Teátrumban, ahol felcsendülnek majd a nagy BON-BON slágerek: a Szabad a gazdag, a Valami Amerika, a Köszönöm, hogy vagy nekem, a Pia Olimpia, a Ki ez a nő?, Nem vagyok James…, vagy a Haverok, buli, szamba.

A HADART Színház másik nagyszerűnek ígérkező előadása a Webáruház, melyet Gieler Csaba rendezett. Az alkotók drogprevenciós céllal az iskolákban szeretnék tájékoztatni a 12-16 éveseket a drogok használatáról, azok veszélyeiről. Németh Ákos jelenetező technikájú munkája megdöbbentő látlelet a máról, ahol mindenki áldozat. Fiatalok játsszák, akik közelebb állnak korban is a célközönséghez, mint például a tanáraik, vagy a szüleik. Az előadás azon túl, hogy megpróbálja elrettenteni a fiatalokat, módot ad egy komoly beszélgetésre, ahol már a látottak alapján éppen ők elemzik és magyarázzák meg a megelőzés fontosságát.

2019 tavaszán tűzik műsorra a vígjátékokból már sokak számára ismert Szabó Máté színművész első színpadra szánt darabját, amely a Ketten egy/más ellen címet kapta. Igazi felhőtlen kikapcsolódást ígér minden korosztály számára. A már régóta nagy sikerrel futó Süsü, a sárkány című mellett pedig egy újabb mesejátékkal ajándékozzák meg a fiatalabb korosztályt. Háda János rendezésében láthatja majd a publikum a Panna, a Pöttöm című mini musicalt is.

A HADART Színház 8. éve az érzékenyítés jegyében

A HADART Színház programja a társulat 2011-es megalakulása óta minden évadban 30-35 ezer nézőhöz jut el, több mint 70 helyszínen, országosan 200 előadással. A társulat gyakran fellép jótékonysági rendezvényen, játszottak már koraszülött, autista gyermekek támogatásáért is. A 2018/2019-es évadban alapításának hetedik évfordulóját ünneplő HADART Színház élen jár az infokommunikációs akadálymentesítésben, Magyarországon egyedülállóan minden darabját jeltolmáccsal állítja színpadra. A “JÁRMIKA Jövőkép” Gyermek Alapítvány által fenntartott, 100 százalékban önerőből és magántőkéből finanszírozott magánszínház bemutatóinak továbbjátszását az elmúlt években a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) támogatta. A HADART Színház tagjainak vállalt küldetése – legyen szó siket kisgyerekekről vagy hátrányos helyzetű településeken élőkről -, hogy minél szélesebb rétegeknek elvigyék a színházat az egész országban.

 

 

Forrás, fotó: HADART Színház



cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com